غریبه ای میان انگلیسی ها! (زندگینامه)

غریبه ای میان انگلیسی ها! (زندگینامه)


پدیدآورندگان کتاب
نویسنده یا نویسندگان محسن میرآفتاب
ناشر ارکان دانش
مشخصات کتاب
وزن 200
تعداد صفحه 156 صفحه
جنس جلد شومیز
شابک 978-600-287-142-8
نوبت چاپ 1
قطع کتاب رقعی

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

خلاصه داستان

این کتاب داستان واقعی پسر بچه‌ای پانزده ساله است متولد همدان، که در نوجوانی با حمایت و تشویق پدرش تصمیم می‌گیرد ایران را به مقصد انگلستان برای تحصیل و کسب دانش ترک کند، بدون این‌که هیچگونه آشنایی و شناختی از کشور مقصد داشته باشد.

کتاب بطور مفصل سلسله مراتب و اتفاق‌هایی را که می‌توانست مانع رفتن او شود، شرح می‌دهد، همچنین به عوامل و افرادی که باعث رفتنش به کشور غریب و دورافتاده شدند، می‌پردازد. در ادامه، از وقایع و مشکلات غیرقابل تصورش در بدو ورود سخن می‌گوید و آنچه که بعدها در برخورد و آشنایی با مردم بومی تجربه می‌کند. تفاوت‌های چشمگیر و حس مقایسه‌گری او با آنچه که در ایران دیده و تجربه کرده را بازگو می‌کند و از سختی‌ها و مشکلات عدم آشنایی با زبان و همچنین غذاها و آداب و رسوم آن‌ها سخن می‌گوید.
و سپس از اتفاق ناگواری که باعث تغییر مسیر و سرنوشت زندگی‌اش شد، می‌نویسد.
در پایان با وجود اینکه در رشته تخصصی‌اش موفق می‌شود و به درجه‌ی پروفسوری دست می‌یابد، اما همواره مردّد است از این‌که تصمیم او برای خروج از ایران حرکتی درست بوده و واقعاً ارزش چیزهایی را که او به ناچار بخاطر این هدف از دست داده را داشته یا خیر؟!

کتاب اصلی به زبان انگلیسی نوشته شده و نویسنده آن را مجدداً به فارسی ترجمه کرده. بنابراین، این کتاب به گونه‌ای نگارش شده که مخاطب‌های هر دو زبان را به یک اندازه مورد خطاب و آگاهی قرار دهد.

  • 45,000 تومان
  • قیمت بدون مالیات: 45,000 تومان